Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Apteczka domowa - co musi obejmować?

Najświeższe wpisy

Apteczka domowa jest bardzo ważna więc warto zadbać o jej poprawne wyposażenie.


Dzięki niej będziemy przygotowani na okoliczności, które mogą nas zaskoczyć.


leki
Author: Nicolas DECOOPMAN
Source: http://www.flickr.com


usługi
Bez wątpienia, jeśli cokolwiek niedobrego dzieje się ze zdrowiem, trzeba udać się do lekarza, aczkolwiek zdarzyć się mogą sytuacje, w których albo poradzimy sobie samodzielnie, albo trzeba poczekać z wizytą. Wówczas dobrze przygotowana domowa apteczka będzie faktycznie pomocna. Pamiętajmy jednakże o umiarze. Czasami lokujemy w niej leki, które są kompletnie nieprzydatne oraz nie używamy ich aż do przeminięcia terminu przydatności.


Domowa apteczka powinna być ratunkiem w pilnych sytuacjach oraz urazach. Dlatego też niezbędne są kompresy. Pomocne będą na pewno gazy, wszelakiego rodzaju plastry (więcej na stronie), kompres i kompresy jałowe. Do przemywania a także oczyszczania ran potrzebować będziemy też wody utlenionej bądź gencjany. Wskazane jest nie pominąć także spirytusu salicylowego. W apteczce domowej powinny również znaleźć się maści, które pomogą w razie oparzenia czy też nagłego bólu. Warto również zaopatrzyć się w plastry rozgrzewające. Prócz medykamentów i opatrunków w apteczce domowej powinny znaleźć się jednorazowe rękawiczki, nożyce a także termometr. Trudno przewidzieć wszelakiego typu zatrucia – biegunkę, torsje albo innego typu dolegliwości. Jeszcze trudniej jest wyruszyć do medyka w czasie wystąpienia takich symptomów. Stąd krople żołądkowe w apteczce domowej zawsze są świetnym pomysłem.


Należy raz na parę miesięcy wykonywać gruntowny przegląd posiadanych rzeczy. Jeżeli data przydatności któregoś z nich już upłynęła, powinno się wyrzucić takie panacea do specjalnych koszyków, jakie stoją w aptekach.