Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Halloween - noc rozrywek przed dniem refleksji. Skądże tak rzeczywiście wywodzi się ten zwyczaj?

Najświeższe wpisy

W noc przed Wszystkimi Świętymi, sen wieczny rozpatruje się z przymrużeniem oka. 31 października to, wykreowane dzięki amerykańskim filmom, Halloween. Naturalnie w USA obchodzi się najhuczniej to święto, a jestono tak wykreowane, iż inne kraje w podobny sposób zaczęły pożyczać tę tradycję. Obyczaj ten nie jest jeszcze w Polsce tak modny jak inne święta zza Oceanu, np. Walentynki.

Poszukaj odpowiedzi
Author: Marisa
Source: http://www.flickr.com
Ale zwolennicy obchodzenia Halloween są coraz bardziej dostrzegalni - przede wszystkim w dużych miastach. Halloween przyszło do nas w latach 90-tych, jednak nie zadomowiło się na tyle, aby doczekać się polskiej nazwy. Święto cieszy się dużą renomą nie tylko w USA, ale także w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii. W tych krajach Halloween ustępuje jedynie świętom Bożego Narodzenia. To bowiem Irlandczycy przywieźli obyczaje Halloween do USA. Wyprowadzają się one z celtyckiego obrządku Samhain. W dniach pożegnania lata jak również powitania zimy Celtowie wspominali poległych.

Czyż rozpatrywany materiał nie jest emocjonujący? Jeśli tak uważasz, kliknij tu - zalecamy ten artykuł (https://demostenes.com.pl/jezyki/hiszpanski/), gdyż przeczytasz tam przyciągające oko teksty.

biała dynia na halloween
Author: pinterest.com
Source: pinterest.com
Dobre duchy zapraszano do domów, złe zrażano. To właśnie tu doszukuje się początków przebierania się w Halloween. Najbardziej popularną zabawą skorelowaną z Halloween jest "cukierek albo psikus". Poprzebierane, w kostiumy na halloween, np. wampirów, wiedźm, kościotrupów oraz duchów, dzieci spacerują po okolicy i biją do drzwi domów. Jeśli nie dostaną słodyczy karzą gospodarzy żartem. Tego typu zabawy na halloween (sprawdź co radzą inni) są przez każdego lokatora odbierane z wyrazami przyjaźni, w żaden sposób nie da się się dopatrzyć w nich nic nieprzyjemnego. Zwyczaje połączone z Halloween przypominają polskie Andrzejki. Pora nocna Halloween ma odpowiedzieć na spytanie jaki będzie nadciągający rok.

Do odgadnięcia przyszłości służą wróżby. Użytkuje się do nich spodki, jabłka pływające w wodzie (wyciąga się je uzębieniem, nienaruszone wróżą powodzenie) i świeczki (przeskakuje się przez nie; te które nie zgasną to pomyślne miesiące w przyszłym roku). Znakiem Halloween została wydrążona dynia. Rzeźbi się w niej kontur oczu i ust, a do wnętrza wstawia świeczkę. Taka dynia w ciemnościach przypomina oblicze zjawy. Wydrążone dynie pojawiają się w oknach domów i na podwórkach. W podobny sposób ona jak i kostiumy na halloween i także zabawy na halloween są niebywale ważne przy świętowaniu tego ceremoniału.