Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Problem alkoholizmu dotyczy wielu osób, ale nigdy nie jest za późno, by poszukać wsparcia

Najświeższe wpisy

Najczęściej zaczyna się dość niepozornie: drink dla relaksu albo impreza w towarzystwie znajomych. Jednakże czasami nad pitym alkoholem traci się kontrolę, pije się coraz więcej, aż któregoś dnia stwierdza się, że nie da się dłużej żyć bez jego dawki. Zachowania ludzi w takim momencie bywają bardzo różne, część nie dopuszcza do siebie świadomości zaistnienia problemu i ukrywa swoje kłopoty przed najbliższymi, inni decydują się poszukiwać fachowej pomocy oraz rozpocząć życie bez napitków z procentami.

barek na alkohol
Author: Carlos ZGZ
Source: http://www.flickr.com
Czy to już problem z alkoholem?

Dosyć rzadko zdarza się, że to osoba uzależniona stwierdza sama, że ma problem z alkoholem (zapraszamy na Terapię Tu i Teraz) i jest już nałogowym alkoholikiem. Zazwyczaj pierwsze sygnały pochodzą od osób bliskich: rodziny, dzieci, przyjaciół bądź kolegów z pracy. Problemy z nietrzeźwością poważnie oddziałują na życie człowieka, zakłócając je na każdej płaszczyźnie.

Czy masz chęć przeczytać dodatkowe materiały? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie (hospicjumkatowice.pl/) inne wiadomości odnoszące się takiej sprawy - odsyłacz jest tutaj.

W domu rozpoczynają się kłótnie i pretensje, co potrafi w efekcie prowadzić do rozbicia rodziny, tymczasem w pracy często nie umie się prawidłowo wykonywać powierzonych zadań, pojawiają się problemy z koncentrację, zmęczeniem, kiepskim wyglądem. Może to prowadzić do utraty pracy i jeszcze większych kłopotów.

To nie kres interesujących wpisów. Masz ochotę na następne? Więc przypinam tu mój odsyłacz (http://pomocpsychologa.pl/) do nowej witryny. Przeglądaj bez ograniczeń.

Jest problem – trzeba zadziałać

Nigdy nie jest zbyt wcześnie, by zgłosić się po wsparcie do specjalisty. Problem alkoholizmu zatacza coraz większe kręgi i coraz częściej tyczy osób młodych , co dopiero rozpoczynają dorosłe życie. Odpowiednio wczesna interwencja potrafi uratować te osoby przed zniszczeniem sobie przyszłości. Nie brak ośrodków i stowarzyszeń (wiele osób nas poleca), gdzie można udać się po pomoc. Także gabinety psychologiczne proponują pomoc w walce z nałogiem. Im wcześniej człowiek zyska odwagę i powie, że ma problem z nadmiernym spożyciem alkoholu, tym łatwiej mu będzie wrócić na przysłowiową prostą.

kieliszki z winem
Author: Rosendahl
Source: Rosendahl
Wsparcie dla współuzależnionych

Alkoholizm jest chorobą, na którą cierpi cała rodzina i wszyscy najbliżsi alkoholika. Dlatego w wielu przypadkach objawia się konieczność poszukania wsparcia dla małżonków oraz dzieci osoby pijącej . Podobną pomoc można otrzymać poprzez uczestnictwo w spotkaniach terapeutycznych, a także warsztatach i mityngach urządzanych przez stowarzyszenia AA. Takich zajęć można poszukać anonimowo w internecie.